Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

BOHEMIA HOCKEY CUP 2017

Autor: | Datum: 17.9.2017 - 10:31 | Zhlédnuto: 1568x

Mezinárodní turnaj Bohemia Hockey Cup 2017 se uskutečnil 23.9.-24.9.2017 v českobudějovickém Hokejovém centru Pouzar


BOHEMIA HOCKEY CUP 2017

Reportáž o turnaji na TV JÉČKO

Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů – po jednom ze Slovenska a Německa a 3 týmy z České republiky. Hrálo se podle pravidel old-boys s povolenými golfovými střelami a systémem každý s každým, kdy o vítězi rozhodoval počet bodů a skóre z těchto zápasů.

Celý turnaj se odehrál ve velmi svižném tempu a k vidění byly zajímavé souboje a nebyla nouze ani o vypjaté chvíle.

Všechny týmy ve svých zápasech ukazovali své odhodlání jít za vítězstvím nejen v jednotlivých zápasech, ale postupně směřovat i k celkovému vítězství v turnaji. V tomto ohledu byl nejlepší tým LHL Slovakia, který zvítězil ve všech svých zápasech a zaslouženě obhájil loňské vítězství. V letošním roce slovenský tým posílila i Janka Čulíková, bývalá reprezentantka Slovenska v ledním hokeji, která se mj. zúčastnila i Zimních Olympijských Her 2010 ve Vancouveru a 8 ženských světových šampionátů (IIHF WWCh). Tým LHL Slovakia podával v průběhu celého turnaje kompaktní výkony, za něž byl odměněn celkovým prvenstvím v turnaji. Na druhém místě se umístil domácí tým HC Trendy, který podlehl pouze slovenskému týmu a ostatní zápasy již s přehledem vyhrál. Bronzovou příčku obsadil nováček turnaje z Havlíčkova Brodu, který za tímto umístěním dotáhl i nejlepší střelec turnaje Ondřej Langhans se svými 9 góly v odehraných 4 zápasech. Čtvrté místo obsadil další turnajový nováček, tým AHC Devils Domažlice. Poslední místo obsadil, stejně jako v loňském roce, německý tým Huskies Waldbronn, ale i na jeho hráčích bylo vidět, že dodrželi loňský slib a svědomitě potrénovali, neboť na jejich výkonech bylo oproti loňsku vidět velké zlepšení.

 „Celkově se turnaj nesl ve velmi přátelském duchu a případné emoce zůstaly vždy na ledě s koncem zápasu. Od účastníků máme pozitivní zpětnou vazbu jak na turnaj, tak i doprovodný program, který pro ně byl připraven. I díky našim partnerům se podařilo uspořádat turnaj v jehož konceptu bychom rádi pokračovali i dalších letech e ještě bychom jej dále rozšířili o další, zejména zahraniční, týmy. Škoda, že letos nedorazil kanadský tým, který ale přislíbil účast na dalším ročníku“ uvedl Jiří Nartovský, ředitel turnaje.

Celý turnaj se konal pod patronací bývalého skvělého hráče, pana Jaroslava Pouzara, v hokejovém centru nesoucím jeho jméno. Účastníci si místo konání v Hokejovém Centru Pouzar pochvalovali, neboť to nabízí na jednom místě kompletní zázemí včetně ubytování a stravování.

Ondřej Langhans z týmu Havlíčkova Brodu si organizaci turnaje a hokejovou úroveň chválil: „ Musím říci, že se zde hrají skutečně velmi kvalitní zápasy a je jen dobře že je to vše v duchu fair-play “. David Bor, kapitán týmu AHC Devils Domažlice si účinkování na turnaji taktéž chválil, i když s konečným umístěním příliš spokojen nebyl: „Velmi rádi jsme od pořadatelů přijali pozvání na letošní ročník Bohemia Hockey Cup a musím souhlasit, že kvalita zápasů je zde velmi vysoká a hraje se ve vysokém tempu a nasazení. Celkové umístění je pro nás zklamáním, ale jinak jsme si účast na turnaji i doprovodném programu velmi užili.“

V průběhu turnaje se vhozením čestné buly rozloučil s aktivní rozhodcovskou kariérou dlouholetý sudí Rybníkářské Hokejové Ligy (RHL) pan Václav Lomský, který tak již bude nadále působit pouze jako šéf rozhodčích RHL a bude tak delegovat své následovníky k zápasům RHL a dohlížet na jejich výkony.

Vítězové individuálních trofejí, stejně jako všechny zúčastněné týmy byly za předvedené výkony odměněni hodnotnými cenami od partnerů a pořadatelů turnaje.

 

Nejlepším střelcem turnaje se stal Ondřej Langhans z týmu Havlíčkova Brodu s 9 vstřelenými góly.

Nejvytíženějším brankářem turnaje pak Martin Kalvoda z německého týmu Huskies Waldbronn, který i přes velké množství obdržených gólů podával skvělé výkony.

 

Konečné pořadí týmů:

  1. LHL Slovakia (SK)
  2. HC Trendy (CZ)
  3. Havlíčkův Brod (CZ)
  4. AHC Devils Domažlice (CZ)
  5. Huskies Waldbronn (GER)


<< únor 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Nejbližší akce
...přejít na kalendář


Hokejové programy pro hobby sportovce a hokejové nadšence!

tréninkové jednotky | modelová utkání | hokejové kempy | hokejové zájezdy