Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hráči RHL si zahráli v Kanadě!

Autor: | Datum: 13.1.2016 - 00:00 | Zhlédnuto: 2000x

Desetičlenná skupina z Rybníkářské hokejové ligy se vypravila na dlouhou cestu do Kanady, kde sehrála hned sedm utkání! Jedno z nich přímo na stadionu týmu z NHL.


Hráči RHL si zahráli v Kanadě!

Díky spolupráci s Hokejovým Centrem Pouzar a Jaroslavem Pouzarem odcestovali někteří hráči největší amatérské hokejové ligy na jihu Čech do Kanady, aby poměřili své síly s místními hobby hokejisty.

Čeští hokejisté přiletěli do Montrealu, odkud se poté přesunuli do hlavního města Kanady, Ottawy. V tomto městě sehráli čtyři utkání. Bohužel ani v jednom z nich se neradovali z vítězství. Konkrétně se loučili výsledky 6:8, 4:6, 8:14 a 5:7. Jedno utkání dokonce odehráli v Canadian Tire Centre, což je stadion Ottawy Senators. Česká delegace měla možnost sledovat zápas Ottawy s NY Islanders před svým utkáním.

Poté se tým přesunul do jiného hokejového města, do Toronta. Zde také zhlédl zápas NHL mezi Torontem a NY Rangers a také duel NBA, kde nastoupil domácí výběr proti San Antoniu. „NBA pro mě byla zklamáním. Je to pouze velká show. Sport je v tomhle případě až na druhé koleji,“ posteskl si hlavní organizátor Pavel Lískovec.

V Torontu se český výběr postavil dvěma soupeřům a opět se mu nepodařilo zvítězit. Tentokrát z toho byly porážky 8:10 a 2:5.

„V Kanadě jsou všichni výborní bruslaři. Bruslí od malička a bylo to strašně znát. My jsme možná měli více fyzických sil, ale oni nás vždy přebruslili,“ popsal Lískovec. Tým, který v některých zápasech nastupoval také pod názvem HC Trendy, byl překvapen z počtu zimních stadionů. „V Ottawě je tak 50 zimáků a v Torontu 150. To je neuvěřitelné. Mají třeba propojené čtyři haly. U nich je zimní stadion to samé, jako u nás fotbalové hřiště,“ dodal Pavel Lískovec.

Po Torontu se všichni přesunuli do Montrealu, kde je čekalo poslední utkání. V něm přišlo kýžené vítězství 7:5.

Čeští hokejisté si však nejeli do Kanady zahrát pouze hokej. Navštívili například také Niagarské vodopády, kde jeden z účastníků ztratil dokonce pas. Vše se však podařilo vyřešit a návratu do České republiky nic nebránilo.

„Chtěl bych poděkovat také Jaroslavu Pouzarovi, který nám daroval kartičky se svým originálním podpisem. My je poté mohli rozdat. Téměř každý v Kanadě Jaroslava Pouzara zná a stále tam má obrovské jméno,“ vzpomínal Lískovec.

„Celý zájezd byl, co se týče soužití, naprosto skvělý. Žádná ponorka nebo něco podobného se nedostavilo. Kabina si skvěle sedla,“ shrnul hrající organizátor Pavel Lískovec.

Celý článek na Budějcké Drbně<< únor 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Nejbližší akce
...přejít na kalendář


Hokejové programy pro hobby sportovce a hokejové nadšence!

tréninkové jednotky | modelová utkání | hokejové kempy | hokejové zájezdy